Róbert Barnabáš Jurinek – predstavenie speakera

Tulák, milovník prírody a histórie, kamarát s knihami a večný začiatočník hry na gitaru.

Živím sa programovaním a určovaním technologického smeru v malej slobodnej firme ZENI, kde pod dohľadom vesmírnej koaly vytvárame weby na WordPress a venujeme sa vývoju pluginov a tém na mieru.

Zaujímavosť o mne je napríklad, že viem čítať texty písané hlaholikou a olíznuť si lakeť :D.

 

Čo pre teba znamená WordPress a WordCamp?

WordPress je z jednej strany pre mňa nástroj, ktorý približuje aj bežným ľuďom možnosť tvorby vlastného webu a z druhej strany nástroj, ktorý približuje k sebe rôznych ľudí v rámci komunity. WordCamp ako fenomén som prvýkrát okúsil pred niekoľkými rokmi a fascinoval ma, medzitým som sa stal aj organizátorom toho brnianskeho. Je to vynikajúca príležitosť ako spoznať nových ľudí a načerpať inšpiráciu nielen technického rázu, ale aj v takej tej obyčajnej ľudskej rovine.

 

Ako si sa dostal k WordPress a ako ho používaš?

Dostal som sa k nemu ešte na škole – robil som brigádne webové stránky a jedna firma ich mala na WordPress. Potrebovali tam niečo upraviť, tak som to skúsil a hrozne sa mi to nepáčilo. O pár rokov ma oslovil Janko Bočínec, či nechcem pre nich niečo skúsiť naprogramovať, tak som to skúsil a zapáčilo sa mi to tak, že som vo WordPress kóde teraz už momentálne namočený prakticky denne.

 

Prečo si si vybral práve tú tému o ktorej budeš hovoriť?

Je to vec, ktorá nás ako vývojárov v Zeni zatiaľ najviac posunula dopredu a zároveň nám otvorila nové možnosti nielen z technologického, ale aj z biznis hľadiska.

 

Čo nás naučíš / povieš na tvojej prednáške?

Poviem o tom, ako sme sa dopracovali k nášmu súčasnému workflow a čo všetko sme skúsili, posnažím sa aj o nejaké odstrašujúce príklady. Jadrom prednášky bude predstaviť, aké možnosti ponúka Sage, ukázať čo všetko tam už je predpripravené a s čím sa nemusíte ondiť, a pretože každý developer je zviera od podstaty lenivé, verím, že to bude mať úspech.

 

Ak máš špeciálny odkaz na záver, sem s ním 🙂

“Zasej a budeš žať, zaser a bude smrad.”